DOPRAVA ZDARMA pro objednávky nad 10500Kč ODESLÁNÍ V DEN OBJEDNÁNÍ pro obj. zaslané do 11h ZÁKAZNICKÝ SERVIS k dispozici od 9 do 17h

Brexit aktuálně

 

Leden 2020

Vzhledem k výsledku nedávných voleb ve Spojeném království se Brexit stává skutečností a UK opustí Evropskou Unii 31. ledna 2020 ve 23h. Nic se ale nezmění přes noc.

Až do 31.12.2020 bude trvat tzv. přechodné období, ve kterém budou platit všechna současná nařízení a obchodní dohody, takže zboží a lidé se mohou po Evropě pohybovat stejným způsobem jako dnes. Nezavádějí se žádné náhlé poplatky nebo omezení pohybu zboží, takže všechny objednávky budou odesílány normálně a bez přerušení.

Během následujících 11ti měsíců proběhnou jednání a 1.1.2021 by pak měly vstoupit v platnost nové dohody týkající se budoucího vztahu mezi Spojeným královstím a Evropou, včetně obchodních dohod.

V průběhu roku by tedy mělo být jasné, jaký druh obchodní dohody UK a EU dosáhnou a ačkoliv je i možnost žádné dohody, my v Puckator jsme připraveni, ať se stane cokoliv.

Náš sklad ve městě Burriana ve Španělsku, který bude případně sloužit jako Evropské distribuční centrum (EDC), pokud Spojené království opustí EU bez příznivé dohody, je připraven. Nedávno jsme taky založili firmu v Nizozemí - Puckartor BV, která nám umožní spolupracovat s našimi logistickými partnery při případném hromadném dovozu zboží do EU.

V současné době je distribuce skrze Nizozemí preferovaným plánem. Jsme přesvědčeni, že pokud by se vyskytly obchodní překážky mezi Spojeným královstvím a EU, zásobováním z našich evropských center bude jakékoliv narušení obchodu omezeno na minimum a my i nadále a bez problémů budeme zásobovat naše zákazníky exkluzivními produkty.

 

 

Sklad ve Španělsku

Copyright © 2020 Puckator CZ, Via Comentina 38, Asti, 14100 Itálie. DIČ: IT01545330050 REA: AT-123951